ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΝΕΑ

Κυριακή 25 Νοεμβρίου 2007

Επίδειξη δύναμης για τον Παναθηναϊκό ο οποίος επιβλήθηκε με χαρακτηριστική ευκολία επί της Ολύμπια Λάρισας, η οποία δεν έδειξε σε καμία στιγμή του αγώνα ότι μπορεί να κοιτάξει στα μάτια τους πράσινους, ούτε καν στην αρχή του 4ου δεκαλέπτου όπου οι πράσινοι είχαν 5:40 λεπτά να πετύχουν πόντο. Πρώτος σκόρερ για τον ΠΑΟ ο Περπέρογλου που έδειξε στον Ομπράντοβιτς ότι μπορεί να τον υπολογίζει. Αρκετά καλός και ο Γιασικεβίτσιους όπου δείχνει σιγά σιγά να μπαίνει στο κλίμα της ομάδας και μαζί με τον Διαμαντίδη, έπαιξαν μαζί σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, δίνουν στον Παναθηναϊκό μια ταχύτητα παραπάνω από κάθε άλλη ομάδα. ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Η Ολυμπιάδα πέτυχε σπουδαία νίκη στην Κρήτη επί του ΑΓΟΡ με 57-51 και έμεινε… ζωντανή στο κυνήγι της παραμονής εν αντιθέσει με το Ρέθυμνο που πλέον έχασε πολύτιμο έδαφος. ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Ο Πανιώνιος άλωσε τη Λάρισα και κέρδισε την αήττητη στο γήπεδό της ΑΕΛ με 65-67 σε ένα πολύ καλό σε εξέλιξη παιχνίδι. Οι κυανέρυθροι του Νέναντ Μάρκοβιτς πέτυχαν την τρίτη συνεχόμενη νίκη τους και ανεβαίνουν διαρκώς θέσεις στο βαθμολογικό πίνακα. ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι που κρίθηκε στην παράταση, ο Πανελλήνιος επικράτησε στην Κυψέλη της ΑΕΚ με 77-75 και παρέμεινε αήττητος μετά από 6 αγωνιστικές στο πρωτάθλημα της Α1. ... ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ

Από το κακό στο χειρότερο ο ΠΑΟΚ, ηττήθηκε 72-71 στη Πυλαία από το Αιγάλεω. Το «Σίτι» μπορεί να βρέθηκε μπροστά στο σκορ με διψήφιες διαφορές, ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να γυρίσουν το παιχνίδι. Οι παίκτες του Θανάση Σκουρτόπουλου, όμως δείχνοντας χαρακτήρα στα τελευταία λεπτά πήραν το πέμπτο τους ροζ φύλλο στην φετινή περίοδο. ΣΤΑΤΙΣΤΙΚΑ